lugemiselamus

Kirjutage siia loetud raamatutest!

Advertisements

Responses

 1. “Nora”, Jan Beltrán
  Sümpaatseks kirjutatud prostituudi lugu. Lihtne lugeda, haaravalt kirjutatud, pisut seebiooperlik. Raamatust ei puudu ka mõrvad, vägivald ja õnnetused, mis loole vürtsi lisavad. Mulle meeldis autori esikromaan „La mala vida ehk neetud elu” veidi rohkem, kuid “Nora” on samuti mõnus ajaviiteraamat.
  https://i1.wp.com/www.apollo.ee/images/books/r25/nora.jpg

  • Ongi, väga huvitavad leieud, need mõlemad raamatud! Erineb väga meie tänapäeva kirjandusest – värske mõte ja keelekasutus!

 2. Margaret Atwood, “Pime palgamõrvar”

  See raamat ei ole kiireks läbilugemiseks, vaid pigem aeglaseks nautimiseks. Soovitavalt koos šokolaadiga.

 3. Aravind Adiga, „Valge tiiger“
  2008. aasta Bookeri auhinna võitja ja asja eest. Tegemist on romaaniga, mis koosneb India ärimehe kirjadest Hiina peaministrile: peateemaks oleks justkui äri, kuid sisuliselt on need siiski tema enda elust. Siin leidub peaaegu kõike – irooniat, ühiskonnakriitikat, vägivalda, India elu absurdi ja isegi üks mõrvalugu. Kui juba lugema hakkasin, oli raske käest panna.
  https://i0.wp.com/www.apollo.ee/images/books/r25/valgetiiger.jpg

 4. Dollari hind. Avameelne päevik Ameerikast.Christel Karits
  Lugesin selle kõmulise raamatu läbi uudishimust. Jubedus. Empaatiavõimetut inimest ei tohiks vanurite lähedussegi lubada.

  • See on TÖÖ, emppatiaga ei ole miskit tegemist, siis põled väga ruttu läbi ;)) Aga selle töö eest maksti ju väga hästi ;))

 5. Khaled Hosseini “Tuhat hiilgavat päikest”.
  Kuna “Lohejooksja” oli minu käesoleva aasta parimaid lugemiselamusi, siis tundsin rõõmu kirjaniku teise raamatu ilmumise üle. Lugesin kohe läbi ja ei pidanud pettuma.
  Kui kirjaniku esimene raamat “Lohejooksja” keskendub meestemaailmale, siis “Tuhat hiilgavat päikest” räägib naistest. Lugu algab 70. aastail ja ulatub otsaga tänapäeva. Loo taustaks on ajaloolised sündmused. Kohati on seda raamatut ikka väga valus lugeda. Kui K. Hosseini mõlemad raamatud läbi lugeda, siis saame aru, mis Afganistanis on toimunud ja toimub ning miks see riik on sellises seisus. Kirjanik teeb selle lihtsalt selgeks, edukamalt kui ajalooõpik.
  https://i1.wp.com/www.apollo.ee/images/books/r25/tuhatpaikest.jpg

  • Ei saa ütlemata jätta, et nende kahe raamatu juurde sobiks lugeda ka kolmandat – Plahvatus (http://www.apollo.ee/product.php/0723313).
   See annab aimu, kui mõistetamatu on nende mõtlemine ja käitumine!
   Lugege, te ei kahetse ;))

 6. Michael Winterhoff “Kuidas meie lastest kasvavad väikesed türannid”.
  Autor toob välja põhjused, miks laste käitumine on viimase paarikümne aasta jooksul oluliselt muutunud ja nendega hakkamasaamine ei ole enam sugugi lihtne. See, mida täna näeme, on vabakasvatuse vili. Olen autoriga täiesti nõus, et lapsel peavad olema täiskasvanu poolt paika pandud reeglid ja piirid. Minul kui vanaemal tekkis küsimus: kas ma tõesti ehitan endale “nartsissistlikku ausammast”? Igatahes püüan seda vältida.
  Soovitan seda raamatut kõikidele emadele-isadele ja pedagoogidele.
  https://i0.wp.com/www.apollo.ee/images/books/r25/vaikesedtyrannid.jpg

  • Väga hea ja valgustav lugemine.

 7. Mihkel Raud “Sinine on sinu taevas”. Meelelahutuslik ajaviiteraamat. Kõike korraga ja palju: kapo ja kripo, FSB, vasakterroristid, paremäärmuslased, plahvatused, inimröövid ja mõrvad. Loodan, et meil tegelikult taolist olukorda ei teki. Mõnus lugemine, mulle meeldis.
  https://i2.wp.com/www.apollo.ee/images/books/r25/sinineon.jpg

  • Mainimata on jäänud Mihkel Raua huumorimeel!

 8. Khaled Hosseini raamat “Lohejooksja”. Lugesin raamatu läbi ühe hingetõmbega. Meile on Afganistan eelkõige maa, kus eestlased on sõdinud ja praegugi sõdivad. Afgaanidele on see vaatamata sõdadele kodu koos oma tavade, traditsioonide ja eripäraga. Seepärast on raamat kasulik lugemine ka silmaringi laiendamiseks, mõjutab arusaama Afganistanist ja afgaanidest, nende kultuurist, religioonist ja ajaloost.
  “Lohejooksja” on emotsionaalne ja haarav lugu Afganistanist erinevatel aegadel – alates monarhia viimasest õitsenguaastast 70. ndatel kuni tänapäevase Talibani hirmuvalitsuse all kannatava riigini välja. Raamat armastusest, sõprusest, lunastusest. Kirjutatud haaravalt, tõlge samuti hea. Hiljuti ilmus eesti keeles kirjaniku teine raamat “Tuhat hiilgavat päikest”.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: