Posted by: Malle | 20. apr. 2012

Kodulooportaal

Tutvuge kodulooportaaliga!

Kodulugu on mõne paikkonna kohaliku tähtsusega lugu, konkreetse koha inimeste elu-, olude ning päritolulugu. Kodukohaloo ja päritoluloo tähtsus ei kahane kunagi. Kodu on inimese pelgupaik, nii nagu kodukoha ümbruski.

Mida enam me teame asjadest, inimestest ja kohtadest meie lähemas ja pisut kaugemas ümbruses, seda enam me teame, kuidas need asjad ja inimesed siia said ning kuidas need kohad kujunesid sellisteks nagu nad on. Siis saame teada sedagi, mis on väärt meeleshoidmist ja edasirääkimist ning kuidas hoida seda, mis on väärt kestma jääma, nagu sedagi, millel on üksnes mööduv tähendus. Sedalaadi teavet kannab kodulooportaal.

Kodulooportaal on Eesti rahvaraamatukogude ühine koduloolise info talletamise süsteem. See võimaldab otsida eri paikkondi puudutavaid artikleid ja teavikuid, tutvuda pikemate tekstide ja entsüklopeedilise materjaliga. Kodulooportaali täiendavad raamatukogude töötajad.

Kodulooportaali on hetkeseisuga sisestatud kolme viimase „Are Valla Lehe“ artiklid. Edaspidi saavad jõudumööda talletatud ka vanemad ajalehenumbrid. Valla lehe artiklid on leitavad bibliograafia alt ning andmebaasiks soovitan valida Pärnumaa kodulugu. Otsida saab autori, pealkirja, märksõna ja väljaande järgi. Näiteks on meeles, et autor oli Lauri Luur, aga ei tea pealkirja, siis trükite otsingusse Luur, Lauri või Lauri Luur ja leiate kõik antud autori poolt kirjutatud lood. Kui klikite leitud kirjel lingile „täistekst“, siis avaneb pdf – failina ajalehenumber, kust saate soovitut lugeda.

Kodulooportaali aadress on http://www.kodulugu.ee/

Jõudu katsetamiseks ja uurimiseks!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Kategooriad

%d bloggers like this: